2023-09-11 08:54  -  Jabłonianka Jabłonna Lacka

Ogromny niedosyt Jabłonianki

wukrotnie Jabłonianie prowadzili w meczu różnicą dwóch goli, ale nie wystarczyło to do sięgnięcia po komplet punktów

Pierwsze minuty niedzielnego meczu to wzajemne badanie sił. Na szczęście w 25 minucie to Jabłonianie otworzyli wynik spotkania, kiedy to po wrzutce Jacka Toczyskiego najprzytomniej w polu karnym gości zachował się Karol Przybyszewski, który ładnym strzałem w długi róg pokonał golkipera przyjeznych i prowadziliśmy 1:0. Kilkanaście minut później ten sam zawodnik mógł ustrzelić dublet, ale pogubił się w sytuacji sam na sam. Co nie udało się Karolowi, udało się już Jackowi Toczyskiemu w 43  minucie, który po błędzie defensywy gości podwyższył prowadzenie na 2:0. I kiedy wydawało się, że Jabłonianka dowiezie ten wynik do przerwy, w ostatniej minucie tej części gry po rzucie wolnym i dobitce przyjezdni strzelili bramkę kontaktową. Druga połowa rozpoczęła się dla nas najgorzej, jak tylko można, gdyż Łosiczanie z rzutu karnego doprowadzili do wyrównania i mecz zaczynał się od początku. To tylko jeszcze bardziej zdeterminowało podopiecznych Rusłana Mielniczuka, którzy już 120 sekund później znów prowadzili za sprawą Jacka Toczyskiego, który po ładnej indywidualnej akcji ustrzelił dublet. Kiedy w 72 minucie po rzucie rożnym Patryk Wyrozębski strzelił bramkę na 4:2, wydawało się, że nic nie jest już w stanie pozbawić nas kompletu punktów w tym spotkaniu. Niestety, parę minut później po nieszczęśliwej interwencji Maćka, który pokonał własnego bramkarza, goście zmniejszyli rozmiary porażki i zrobiło się naprawdę nerwowo. Prawdziwa tragedia nastąpiła jednak w doliczonym czasie gry, gdzie gościom przyznano drugi w tym meczu rzut karny, który zamienili na wyrównującego gola i mecz zakończył się remisem 4:4, co biorąc pod uwagę przebieg meczu i okoliczności, można śmiało uznać bardziej za stratę dwóch punktów niż zyskanie jednego. A już 17 września o godz.11 podopieczni Rusłana Mielniczuka rozegrają wyjazdowe spotkanie z Pogonią II Siedlce.

Jabłonianka – ŁDK Łosice 4:4 (2:1)

Bramki: 25’ Przybyszewski, 43’,49’ J.Toczyski, 72’ Wyrozębski

Jablonianka: Bołbotowski, Michalczuk, Przybyszewski, Strzała (85’Głogowski), Świnarski, Zawadzki, Grądzki, Lipski, D. Toczyski, Wyrozębski, J. Toczyski